Zachęcamy do zapoznania się z atrakcjami dostępnymi w naszych okolicach, które wybierane i polecane są przez turystów w serwisie Meteor.

Wyciągi Szczawnica - Palenica:

Kolej linowa - krzesełkowa na Palenicę o długości 783 m., różnica wzniesień 260m.
- stok Palenica - sztucznie śnieżony o długości 1000 m. różnica wzniesień 250m.
homologowany przez władze FIS i PZN
- stok Palenica II o długości 1800 m., różnica wzniesień 270 m - oświetlona trasa biegnąca ze szczytu Szafranówki, aż do podnóża Palenicy gdzie łączy się z trasą Palenica.
- stok Szafranówka - dwa równoległe wyciągi orczykowe o długości 350 m, różnica wzniesień 75 m, trasa zjazdowa łatwa, sztucznie śnieżona.


Arena narciarska Jaworki o łącznej powierzchni 27 ha graniczy od wschodu z rezerwatem Zaskalskie Bodnarówka, a od zachodu z rezerwatem Wąwóz Homole. W pobliżu znajdują się dwa kolejne rezerwaty przyrody: Biała Woda i Wysoka. Położenie to sprawia ze możemy zaoferować naszym gościom wypoczynek na nieskażonym łonie natury, czyste górskie powietrze i czystą źródlaną wodę.


KOLEJ LINOWA "HOMOLE"
Kolej 2-osobowa niewyprzęgana, długość 621 metrów, różnica poziomów 116 metrów, przepustowość 1200 osób/godzinę. Czas jazdy 4 minuty.

WYCIĄG NARCIARSKI TALERZOWY "STORCZYK"
Długość 200 metrów, różnica poziomów 25 metrów, przepustowość 700 osób/godzinę. Czas jazdy 1,5 minuty.

WYCIĄG NARCIARSKI TALERZOWY „KROKUS”
Długość 120 metrów, różnica poziomów 30 metrów, przepustowość 700 osób/godzinę. Czas jazdy 1 minuta.


Trasy zjazdowe:

Trasa nr 1 - obok wyciągu orczykowego "Storczyk", sztucznie zaśnieżana o długości około 600 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona) przeznaczona zarówno dla naszych klientów jak również dla potrzeb klubów narciarskich (do treningów) i do rozgrywania zawodów narciarskich. Posiada homologacje PZN do slalomu.

Trasa nr 1 a - trasa dojazdowa do stoku przeznaczonego do rozgrywania zawodów narciarskich o długości 200 metrów, łatwa, sztucznie zaśnieżana i ratrakowana.

Trasa nr 2 - trasa główna obok kolei linowej, sztucznie zaśnieżana i oświetlona o długości około 700 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona)

Trasa nr 3 - trasa do treningów i zawodów położona obok kolei linowej, sztucznie zaśnieżana o długości około 760 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona). Posiada homologacje PZN do slalomu giganta.


Trasa nr 4 - najbardziej wysunięta w kierunku wschodnim, nieprzygotowywana ratrakiem, przeznaczona dla doświadczonych narciarzy potrafiących radzić sobie w trudnych warunkach i świeżym śniegu. Bardzo trudna o długości ponad 900 metrów.

Trasa nr 5 - Trasa ta jest położona obok wyciągu "KROKUS". Jest to trasa bardzo łatwa, zaśnieżana i przeznaczona dla naszych najmłodszych klientów stawiających pierwsze kroki na nartach pod okiem instruktorów lub samodzielnie

Trasa nr 6 - położona obok wyciągu orczykowego „Storczyk” w górnej części ośrodka narciarskiego, zaśnieżana i ratrakowana. Trasa jest łatwa (niebieska) przeznaczona do nauki jazdy na nartach.


Stacja narciarska STAJKOWA w Krościenku nad Dunajcem położona w części Krościenko - Zawodzie, 400 m od centrum.

-wyciąg orczykowy, długość 500 m - dla zaawansowanych,

- wyciąg orczykowy, długość 250 m - dla początkujących i średnio zaawansowanych,

- przepustowość 900 os./godz., różnica poziomów 101 m,

- trasy oświetlone, nagłośnione, sztucznie naśnieżane i ratrakowane.Spływ Dunajcem

Na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą - jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Tradycja spływu sięga 1 połowy XIX wieku. W swoim biegu Dunajec wyżłobił w wapiennych turniach Pienin romantyczny wąwóz, zwany Przełom Dunajca. Drewnianą tratwą zbudowaną z połączonych ze sobą wąskich łódek, płyniemy głębokim i krętym kanionem.

Dunajec wije się i kluczy pomiędzy stromymi skałami. Widoki roztaczające się wokół zapierają dech w piersiach, zmieniając się w bardzo szybkim tempie. W trakcie podróży flisacy barwnie opowiadają o Pieninach, przytaczając legendy o Janosiku. Sezon trwa od maja do października. Początek trasy spływu to przystań Sromowce - Kąty. Tratwami flisackimi pokonuje się 7 pętli w czasie zależnym od stanu wody - od 2 do 3 godzin. Jedna tratwa zabiera maksymalnie 12 osób dorosłych (+dwóch flisaków). Przystań końcowa to Szczawnica Niżna.
RAFTING na Dunajcu

Spływ pontonami rzeką odbywa się na trasie Sromowce Wyżne - Szczawnica. Przeznaczony jest zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących uczestników. Mogą w niej uczestniczyć także dzieci. Chłód wody, górskie powietrze, piękno pienińskiego krajobrazu spowodują, że zapomnicie o stresach dnia codziennego.

Spływ kajakiem na Dunajcu

Sływ po rzekach górskich w pneumatycznych dwuosobowych jednostkach pod opieką instruktora nie wymagają dużych umiejętności technicznych dając za to dużą satysfakcję z pokonania rzeki.Pneumatyczne kanadyjki pozwolą na bezproblemowe pływanie nawet początkującym kajakarzom. Nad grupą czuwa instruktor w kajaku jednoosobowym, który pomoże w krytycznej sytuacji lub wskaże właściwą drogę na wodzie.

 
 
 
 
STRONA GŁÓWNA  |  OFERTA | CENNIK | ATRAKCJE OKOLICY | KONTAKT

Copyright © Apartamenty Premium. Verakom - projektowanie stron Nowy Sącz